empty row

مدتی بود عزیزان مشکلی با ویرایشگر وردپرس داشتند که بنا به فرمایش آنان ، وقتی میخواهند یک فاصله خالی در بین سطر های محتوی نوشته یا برگه قرار دهند بعد از انتشار برگه/نوشته این فاصله خالی نمایش داده نمیشود .

امروز برآن شدیم تا راهنمایی کلی برای حل این مشکل با کلیه قالب های موجود وردپرس منتشر کنیم تا یکبار برای همیشه این مورد برای عموم حل شود .

ابتدا دلیل بروز این مشکل :

ویرایشگر پیش‌فرض وردپرس کد XHTML 1.0 معتبر ایجاد می‌کند. این یعنی قرار دادن چندین سرخط (برچسب‌های BR) پس از یک بند، منجر به ایجاد فضای خالی نمی‌شود و برچسب‌های BR توسط توابع تصحیح داخلی به عنوان نامعتبر حذف خواند شد.

علت اینکه در استاندارد XHTML 1.0 استفاده از سرخط‌ های متوالی عمل نامناسبی دانسته شده، این است که نحوه‌ی نمایش آنها تا اندازه‌ی زیادی به تنظیمات مرورگر بازدیدکننده بستگی دارد.

(یعنی ممکنه یک مرورگر این فاصله رو خیلی زیاد نشون بده و یه مرورگر دیگه این فاصله رو اصلا نشون نده، هر چند مرورگرهای جدید و مطرح، نباید با این موضوع مشکلی داشته باشند)

 

[restrict]

راه حل اول با نصب افزونه  :

استفاده از افزونه ویرایشگر  Ckedtior بجای ویرایشگر پیشفرض وردپرس . با نصب و فعال سازی و استفاده از این ویرایشگر مشکل شما حل خواهد شد .

ckeditor

راه حل دوم بدون افزونه :

برای اینگه سایت شما سنگینتر نشود یا تمایل ندارید افزونه جدیدی برای ویرایشگر پیشفرض فعال کنید از متد زیر برای فاصله انداختن بین سطر در نوشته/برگه ها استفاده کنید .

در ادیتور پیش فرض برای اینکه سطر جدید خالی ایجاد کنید از کلید ترکیبی  Enter+Shift استفاده کنید . یعنی Shift را بگیرید و Enter را بزنید .

 

راه حل سوم برای ویرایشگر کد :

خب شما وقتی میخواین در ویرایشگر html این فاصله خالی را ایجاد کنید احتمالا به مشکل برخواهید خورد ولی چاره ای برای این مورد هم هست .

برای سطر خالی در بین کدهای HTML از کد زیر استفاده کنید .

کد:
<br class="blank" />

[/restrict]